A Magyar Közút Zrt. végzett felmérést a 2021-es évben, aminek most megvannak az eredményei és nem csak önmagában, de más környező országokhoz viszonyítva is lehangoló.
A Német Nemzetközi Vasúttársaság (Deutsche Bahn) egyik start-up vállalkozása, az Encore DB kezdett bele az elhasznált akkumulátorok újrahasznosításába. Ebbe csatlakozott be partnerként a Kia, aki tud szolgálni levedlett akkumulátorokkal.
A BMW folyamatosan arra törekszik, hogy enyhítse környezeti terhelését és kitűzött céljuk 2050-re teljesen karbonsemlegessé válni, ehhez pedig most egy fontos lépést tettek.