Anno a Szovjetunióval együtt állt a földbe a nagymúltú Moszkvics autógyár, viszont most, hogy nehéz helyzetbe került az orosz járműipar, újra előveszik.
Ma már senkit sem lepne meg egy ilyen húzás, de a kétezres évek közepén az egyik ralis ikonból elektromos autót csinálni technikai csoda volt, és még nem istenkáromlás.
Az ígéretek a californiai start-uptól hatalmasak, a számok lenyűgözőek és tényleg versenyképes lehet az új modelljük, viszont bizonyíték egyelőre sehol.